Redaktionen

Veckans Affärer 
Gjörwellsgatan 30
112 60 Stockholm

Prenumerationsärenden
Tel: 08- 409 320 08
E-post: kundservice@va.se.


Prenumerera här

Tips: red@va.se

Skriftlig uppsägning skickas till: kundservice@bbm.bonnier.se

Åsa Uhlin

Chefredaktör/Ansvarig utgivare

076-626 96 62

asa.uhlin@va.se

 

Anna-Stina Atterday

Redaktionschef

070-336 56 26

atterday@va.se

 

Per Olof Lindsten

Redaktör och Digitalchef

070-566 58 55

pol@va.se

 

Joakim Malmberg

Redaktör (föräldraledig)

073-558 75 53

joakim.malmberg@va.se

 

Karl-Johan Byttner

Reporter

072-239 34 45

karl-johan.byttner@va.se

 

Jill Bederoff

Reporter

072-536 87 88

jill.bederoff@va.se

 

Cicki Lewenhaupt Nilsson

Produktionschef (event)

072-589 48 71

cicki@va.se

 

Yvonne Kappel

Produktchef Veckans Affärers vd-nätverk

070-433 14 66

yvonne.kappel@va.se

 

Christina Kennedy

Affärsområdeschef

070-299 60 40

christina.kennedy@bbm.se


MEST LÄST PÅ VA.SE

Senaste dygnet I veckan
  1. Butiksdöden: Här är veckans konkurser så här långt – och en krisande anrik butikskedja
  2. Volvo Cars vd: ”Att jobba på en skyddad marknad – ett monopol med bara män – gynnar självklart mig som man”
  3. Warren Buffett: Här är de största misstagen föräldrar gör när de lär sina barn om pengar
  4. Skånska Uniti släpper första elbilen i miniformat – så mycket kostar den
  5. Byggde om bubbla till elbil: ”Kanske vi gör business av det”
  1. Så mycket sänker statliga bolånejätten boräntorna idag - lägsta räntan nu under 1%
  2. Carlsberg tar fram ny ölflaska – i papper
  3. Byggde om bubbla till elbil: ”Kanske vi gör business av det”
  4. Därför har Wall Street-bankerna aldrig haft kvinnliga vd:ar
  5. Det största misstaget många gör när de inte får jobbet

För dig som prenumerant

VA KVINNA PODCAST

BLOGG

Följ chefredaktören på klimatresan

Under 2019 utmanar Veckans Affärer sina läsare att minska sina affärsresor med flyg med hälften. Chefredaktör Åsa Uhlin håller koll på hur det går med det och sitt eget mål att flyga mindre på bloggen VA:s klimatresa.